Aké ovládanie je možné na pre elektrické garniže

Elektrické garniže sú moderným doplnkom interiéru. Premenia Váš zaužívaný spôsob tienenia miestnosti na dokonalý automatický pohyb. 

Elektrická garniža jednoducho nahradí tú Vašu. Jediný rozdiel medzi klasickou a tou elektrickou je potom práve motor. Motory sa výrobca snaží vždy umiestniť tak, aby nebol viditeľný. 

Toto je väčšinou riešené tak, že je motor umiestnený na začiatku garniže a na svojej zadnej strane má malý háčik. Na tento háčik zavesíte prvé očko Vášho závesu, ďalšie očka potom vešiate už na samotnú koľajnicu. Vďaka tomu je motor stále ukrytý za závesom a to, že je garniža elektrická, naozaj nespoznáte.

Najdôležitejšou, a snaď aj jedinou požiadavkou pre inštaláciu elektrickej garniže je mať prívod elektriny na mieste, kde bude umiestnený motor. Dnes už sú k dispozícií aj garniže, ktoré sú poháňané batériou, tie však odporúčame len vtedy, pokiaľ nie je iná možnosť napájania.

Inštalácia garniže je veľmi jednoduchá, pripojí sa kabeláž, do stropu sa pripevní niekoľko skrutiek (podľa dĺžky garniže), priloží sa garniža a skrutky sa pootočením zacvaknú a garnižu pripevnia k stropu.

Samotné fungovanie elektrickej garniže si potom môžete zvoliť sami. Garniže, ktoré máme v našej ponuke môžete ovládať takto:

Garniža Somfy Glydea Ultra WT - túto garižu je možné ovládať pomocou klasického žalúziového vypínača na stene. Je to teda štandardný spôsob ovládania, avšak je potrebné vypínač plánovať už pri elektroinštalácií. Druhou možnosťou ovládania tejto garniže je jej integrácia do bežných SMART HOME systémov. Vďaka tomu, že garniža ponúka dve fázy (jednu na otvorenie, jednu na zatvorenie) je práve táto garniža ideálna, pokiaľ ju chcete používať napríklad v systéme FIBARO, HOMEY, LOXONE alebo inom.

Garniža Somfy Glydea Ultra RTS - táto garniža je určená pre tých, ktorí chcú garnižu ovládať pomocou diaľkového ovládania a vypínač na stene nepožadujú. Systém RTS od Somfy Vám poskytne možnosť ovládať garnižu pomocou diaľkovych ovládačov. Zároveň však môžete na ovládanie tejto garniže použiť Smart home systém Somfy, pokiaľ však požadujete väčšie možnosti, aj tieto motory fungujú so systémom HOMEY.

Garniže Mio Decor mMotion Comfort 35 a 90 - Z celej ponuky je práve toto naša preferovaná garniža. Obsahuje všetky možnosti ovládania už v cene, takže sa môžete rozhodnúť, či ju napojíte na vypínač, alebo si kúpite diaľkové ovládanie, alebo ju integrujete do Smart Home systému. Navyše je motor silný, tichý a kvalitne spracovaný. Jej inštalácia a kalibrácia je taktiež najjednoduchšia z celej ponuky. Taktiež platí, že je možné ich ovládať vypínačom, diaľkovým ovládaním RCS ako aj pomocou HomeMate RCS pripojiť na WiFi sieť. 

Odporúčané produkty8