Garniže na záclony a závesy - vyberte si tu správnu pre Vás.

Garniže - riešte svoje interiérové tienenie kvalitne

Pri výbere garniž je ponuka naozaj široká. Kúpite ich prakticky v každom meste. Ak to však s garnižami myslíte vážne a chcete, aby garniža vydržala naozaj dlho, nezožĺtla, nezasekávala sa a hlavne, aby bola presne taká dlhá, ako potrebujete, je potrebné siahnúť po garnižiach na mieru. A práve tu ste na spávnom mieste. Poďme si ukázať, akú garnižu si u nás môžete vybrať, čím sa vyznačuje a čo je jej benefitom.

V prvom rade je ale potrebné povedať, že každý typ, ktorý spomenim nižšie pre Vás vyrobíme na mieru. Pri objednávke zadávate presnú dĺžku garniže, akú potrebujete a my garnižu presne na túto dĺžku vyrobíme a zašleme k Vám.

Manuálne hlinikové garniže

Naše manuálne garniže a koľajnice sú vyrobené z hliníka. Tento materiál je v porovnaní s bežným plastom na garniže oveľa vhodnejší, aj keď jeho cena je vyššia. Pri hliníkových garnižiach sa však nestretávame s problémami, ktoré sú pri plastových garnižiach bežné. Medzi tieto problémy patrí najmä strata farby pri vystavovaní slnku, zasekávanie bežcov a samozrejme, nestálosť tvaru, kedy sa plastové garniže dokážu pri vyššej teplote prehnúť. Ani jeden z týchto problémov pri hliníku neexistuje.

V ponuke hliníkových manuálnych garníž ponúkame široké portfólio tvarov. Každá garniža spĺňa to základné, čo som už popísal. Pri výbere potom ide hlavne o to, ako sa Vám tá ktorá páči, akú farbu by ste chceli, akú montáž...

Z tých základných manuálných hlinikových koľajníc doporučujem tieto:

Manuálna koľajnica na závesy Simple 150

Táto hliníková garniža je navrhnutá pre každý interiér. Neutrálny dizajn s jemným zahnutím je nenápadný, montáž je veľmi jednoduchá. V balení nájdete samozrejme všetko, čo potrebujete okrem bežcov, ktoré sa objednávajú po 100ks baleniach. 

Garniža Simple 150 je dostupná v bielej alebo chrómovej farbe.

Manuálna koľajnica na závesy Simple 155

Najpredávanejšia manuálna garniža v našej ponuke Simple 155 sa vyznačuje jemným hranatým dizajnom, rozmermy len 16x14,5mm. Balenie taktiež obsahuje všetko okrem bežcov.

Táto garniža je dostupná v bielej, čiernej alebo oceľovej farbe.

 

Manuálne koľajnice KS - dostupné aj vo verzií dvojitej garniže

Tieto garniže sú obľúbené najmä tam, kde je potrebné umiestniž aj záves aj záclonu. Je to práve vďaka tomu, že pre ne máme k dispozícií dvojité upevnenie, ktorým si viete vzdialenosť medzi dvoma ganižami prispôsobiť.

Samozrejme, verzia KS je dostupná aj ako samostatná garniža KS. Toto je výborné najmä pre situácie, kde chcete v celom dome dodržať dizajn manuálnych garniž na závesy a záclony, no niekde potrebujete umiestniť dve, niekde len jednu.

Garniže KS ponúkame v bielej alebo čiernej farbe vrátane montážneho materiálu v danej farbe.

Zabudovaná koľajnica do sadrokartónu Simple 320

Pokiaľ hľadáte špecialitu v podobe zabudovanej garniže do sadrokartónu, aj na toto máme riešenie. Naša garniža Simple 320 je určená práve na takúto montáž. Samozrejme, v tomto prípade je potrebné riešiť montáž už pri vyrváraní konštrukcie tak, aby sa garniža mala do čoho upevňovať. Aby to bolo ešte jednoduchšie, Simple 320 ponúkame aj vo verzií s ochranným gumeným profilom, vďaka čomu ju môžete nainštalovať už počas stavby a keď bude všetko dokončené, profil jednoducho stiahnete a s ním aj všetu farbu, sádru a iný stavebný materiál. Samozrejme, k dispozícií je aj Simple 320 bez gumeného profilu.

Aj tieto garniže ponúkame vo farbe bielej alebo čiernej.

mMotion manuálna koľajnica pre ťažké závesy

Nakoniec spomeniem aj túto špecialitu. Tento profil sa používa aj pri naších elektrických garnižiach, avšak ponúkame ho aj v manuálnej verzií. Je to z dvoch dôvodov, pretože dokáže uniesť naozaj ťažké závesy a pretože niekedy chcete mať dizajnovo rovnakú garnižu, ak už máte v izbe elektrickú.

Táto garniža je mohutnejšia s rozmerom 2,7x3cm, čo jej umožňuje naozaj vysokú záťaž. Navyše, táto garniža ako jediná naša manuálna už v cene zahŕňa bežceTie sú však v tomto prípade v podobe koliesok, takže ich chod je naozaj plynulý.

Túto garnižu ponúkame v bielej alebo čiernej farbe.

Pozrite si všetky manuálne garniže v našej ponuke

Elektrické hliníkové garniže

V našej ponuke, ako ste to z názvu stránky asi pochopili, sú aj elektrické garniže. Tieto sú našou špecializáciou a dokážeme ich vyrobiť až do 16 metrov, máme na výber motory MioDecor, Somfy, HDL a vyrábame aj garniže pre motory AqaraGarniže dokážeme nafarbiť či ohnúť. Všetko je len na Vás.

Toto sú tipy, ktoré určite odporúčam zvážiť:

Comfort 35 - elektrické ovládanie závesov za najlepšiu cenu

Pokiaľ je cena to prvoradé vo Vašom výbere, určite sa pozrite na túto garnižu. Vyrobíme ju pre Vás na mieru, má v balení všetko, čo potrebujete a môžete ju ovládať diaľkovým ovládaním, vypínačom, potiahnutím závesu či pripojiť na Inteligentný domGarnižu vyrábame do 6 metrov a nie je ju možné zahnúť.

Cena tejto garniže začína už na 265€

Táto garniža je dostupna v bielej alebo čiernej farbe.

Comfort 90 - univerzálne ovládanie závesov s predĺženou zárukou

Táto garniža je TOP. Má všetko, čo od garniže môžete chcieť. Kvalitný profil a bežce, silný remeň, spevnený vozík. Ovládať ju môžete akokoľvek chcete, nakoľko tento motor má všetky možnosti. Skutočne všetky! A keďže je táto garniža tak skvelá, vieme, že na ňu môžeme dať záruku 8 rokov. 

Túto garnižu vieme vyrobiť až do dĺžky 16 metrov, vieme ju zahnúť do rohu alebo urobiť dlhé zahnutie po celej dĺžke. 

Garniža je taktiež dostupná v bielej aj čiernej farbe.

Comfort 75 WiFi - Ovládajte Vaše závesy cez WiFi aplikáciu

Chcete Vašu garnižu ovládať len cez mobil alebo diaľkové ovládanie? To nie je žiadny problém. Garniža comfort 75 WiFi má v sebe zabudovaný wifi modul a môžete ju pridať do aplikácie Tuya/Smart Life (novinka 2024). Túto garnižu môžete tiež ovládať pomocou diaľkového ovládača RCS a má taktiež RJ45 vstup pre bezpotenciálové riadenie. 

Garniža je taktiež ponúkana v bielej alebo čiernej farbe a aj vo verzií pre aplikáciu OrviboHome

Comfort B60 - automatické riadenie závesov na batériu

Z ponuky garniž nemôžem zabudnúť na batériovú elektrickú garnižu. Niekedy je totiž privedenie napájania pre garnižu veľkou prekážkou. Toto vyriešite práve vďaka garniži Comfort B-60, ktorá na inštaláciu nepotrebuje nič, len priestor. Súčasťou garniže je aj batéria, ktorá sa umiestňuje na stenu za záves tak, aby bola jednoducho dostupná pre nabíjanie. Nabijanie ja potrebné každých pár mesiacov. Presná výdrž sa stanovuje zložito, pretože záleží od toho, ako často sa záves hýbe, aký je ťažký a aká je garniža dlhá.

Aj túto garnižu dokážeme pre vás vyrobiť v bielej alebo čiernej farbe.

Somfy Glydea Ultra WT a RTS - tienenie do domu, kde už Somfy použité je

Veľmi obľúbenou voľbou v našom portfóliu sú aj garniže Somfy, či už vo verzií WT alebo RTS a s motormi 35e alebo 60e. Tieto garniže odporúčame hlavne tam, kde je potrebný extra tichý chod, ktoré vďaka možnosti spomaleniu pohybu závesu pri týchto garnižiach vieme docieliť. Veľmi obľúbená je garniža s motorom RTS tam, kde už sú na dome osadené vonkajšie žalúzie s motormi Somfy RTS, nakoľko sa dajú ovládať jedným diaľkovým ovládaním.

Somfy je známy výrobca a jeho motory určite nie je potrebné predstatovať. Ich nevýhodu vidím asi len v tom, že si pri výbere treba vybrať, či si zvolíte verziu pre diaľkové ovládače RTS alebo verziu, ktorú je možné ovládať klasickým vypínačom.

Aj garniže s motormi Somfy vyrobíme v bielej alebo čiernej farbe.

Automatické riadenie závesov pre KNX od firmy HDL

Presne tak, v ponuke u nás nájdete aj garnižu s motorom od značky HDL, ktorý je špeciálne navrhutý pre použitie v systémoch automatizácie KNX. Táto garniža je týmto veľmi špecifická a aj pri svojej vyššej cene si dokáže nájsť miesto v domoch, ktoré poháňa tento automatizačný systém.

Garniže pre KNX sú dostupná v bielej alebo čiernej farbe

koľajnica na záves pre motor Aqara

Nakoniec spomeniem jednu špecialitu v našej ponuke. Systém inteligentnej domácnosti Aqara nemusím asi predstavovať. Pokiaľ ste jeho fanúšikom, asi viete, že Aqara má v ponuke aj motor pre elektrické garniže. Tento však do dnes nemá CE certifikáciu a je možné zakúpiť ho len mimo EU. My sme však na príchod týchto motorov plne pripravený a vieme už teraz vyrobiť garnižu s upevnením pripraveným pre motor Aqara.

V prípade, že si viete tento motor zabezpečiť, môžete si od nás zakúpiť kompletne uzbrojenú koľajnicu so všetkým, čo potrebujete. Stačí už len osadiť motor.

Aj túto garnižu Vám vyrobíme v bielej alebo čiernej farbe.

Pozrite si všetky elektrické garniže v ponuke

Doplnky pre garniže

Keďže garniže sú to, čomu sa venujeme najviac, máme pre ne aj rôzne príslušenstvo. Od diaľkových ovládačov, cez inštalačné tyče až po krycie lišty. Pozrite si tie najobľúbenejšie produkty:

Diaľkové ovládanie Platinum RCS

Rozdiel je v detailoch. A tak je tomu aj v prípade diaľkových ovládačov. V ponuke máme aj tie klasické, lacné biele alebo sklenené. Tento je však šeciálny. Jeho konštrukcia je prémiová, dokáže ovládať až 16 kanálov a skutočne sa zaň nebudete hanbiť. 

Inštalačné tyče pre zníženú montáž koľajníc na závesy

Nie vždy sa dá inštalácia urobiť priamo na strop alebo na stenu. Preto sme v roku 2024 zaradili do nášho portfólia inštalačné tyče pre zníženú montáž garníž. Vďaka týmto tyčiam môžete nainštalovať elektrické garniže alebo garnižu mMotion až 1 meter pod strop. Je to ideálne do predajní alebo všade tam, kde by pri inštalácií na strop prekážali iné prvky.

Krycie lištky pre tienenie

Nie vždy chcete, aby bola garniža viditeľná. Toto sa dá riešiť buď sadrokartónom a jeho zvýšením v mieste, kde bude garniža nainštalovaná, alebo môžete použiť naše hliníkové krycie lišty. Tieto sú skvelé práve vďaka hliníku. Nežltnú, nestrácajú lesk a sú stále. Je to už na pohľad prémiový produkt. Ich jedinou nevýhodou je snáď len to, že sú pri inštalácií citlivé na nerovnosti stropu a keďže sa hliník nie vždyp prispôsobí nerovnostiam, je nutné niekedy tieto nerovnosti stropu akrilovať.

Zároveň, pri krycích lištách je vždy lepšie použiť prepravu tak, aby boli dodané v jednom kuse.

Ako vidíte, naša ponuka garniž je skutočne široká. Najdôležitejšie však je, že to robíme tak, aby ste to mali podľa svojej predstavy. Pokiaľ teda potrebujete poradiť, opýtať sa na niečo. Neváhajte nás kontaktovať.